Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisine Açık Çağrı

 Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali

15 – 22 Haziran 2022 Açılış: Saat: 15.00 El Sanatları Müzesi / Antakya

 a) Her sanatçı sergiye en fazla 3 eser ile katılım gösterebilir.

b) Kargo için; Eser ölçüleri kısa kenarı 50 cm, uzun kenarı 90cm’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır.

c) Son katılım tarihi 1 Haziran 2022

d) Sergiye katılım her 1 eser için 200TL. Olup, aşağıda belirtilen dernek hesabına aktarılmalıdır. Ansam Der, Banka Hesap No: İş Bankası Uzunçarşı Antakya Şb:  TR42 0006 4000 0016 1081 0189 03

e) Her bir katılımcıya, sergi katılım belgesi verilecektir. Ayrıca; sergi süresince gerçekleşecek satışlardan komisyon alınmayacaktır.

f) Sergi bitiminde e-katalog düzenlenecektir.

g) Kargoda meydana gelebilecek hasarlardan dolayı eserlerde, CAM KULLANILMAMASI ÖNEMLE rica olunur.

h) Katılacak sanatçılar, eserlerini 5 Haziran 2022 tarihine kadar ‘’Yusuf Yarıcı, Çekmece Mah. Samandağ bulvar cad. Denizcem Apt no: 8 d:11 Defne – Hatay’’ adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Eserleri teslim aldıktan sonra tüm sorumluluk komiteye aittir.

I) Eserleri kargoya verdikten sonra, ödeme makbuzunu diğer belgeler le birlikte e-mail atınız,

İade edilecek eserler, 30 Haziran 2022 tarihinden itibaren “Sergi Düzenleme Kurulu ” tarafından ücreti ve sorumluluğu sanatçıya ait olmak üzere kargo ile adreslerine gönderilecektir. İsteyen sanatçı, sergi sonrası eserini elden de teslim alabilecektir. Eserlerini kargo ile gönderecek sanatçılar için; eserlerin sergi merkezine ulaştırılması ve sergi bitiminde sanatçıya geri gönderilmesi gibi hususlar sanatçının sorumluluğunda olup, ilgili masraflar sanatçı tarafından karşılanacaktır.

15 gün içinde geri alınmayan veya kargo ile gönderilmesi durumunda teslim alınmayan ya da sanatçının yanlış adres bildiriminden kaynaklanan eserlerin gönderimi ve bununla ilgili masraflardan “Sergi Düzenleme Komitesi” sorumlu değildir.
Katalog İçin Gerekli Bilgiler
a) Katalog için, sanatçının fotoğrafı ve eserinin görseli 72 dpi çözünürlükte, uzun kenarları en az 20 cm, JPEG formatında olmalıdır.

b) Katalog için en fazla 150 kelimeden oluşacak şekilde Türkçe ve İngilizce Özgeçmiş sergiartantakya@gmail.com adresine iletilmelidir.