Ansam Kültür Derneği

Şehrimizi kültürün ve sanatın merkezi haline getirmek amacıyla çıktığımız bu yolda azimle yürümeye devam ediyoruz. Dünyanın ilklerini yaşayan Antakya’nın kültür sanat şehri olarak tanınmasını sağlamaya amaçlıyoruz.

Antakya, Kucakladığı Medeniyetlerin kattığı kültürel derinliğin yanı sıra hoşgörüsüyle de farklı bir görüntü çizmektedir. Tarihsel derinliğiyle Müslüman, Hıristiyan, Yahudi toplulukları ve tüm kadim uygarlıkların kesişme noktası olduğu bilinir. Birlikte yaşanabilen bir medeniyet ve hoşgörü kentinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi, İlk Olimpiyatlar, ilk Hipodrom, ilk aydınlatılmış cadde, ilk kilisesi olan şehir artık kültür sanat festivalleriyle de anılacak.

2015 yılında kurulan Ansam Kültür Derneği, Fotofilm Sanat Merkezinin deneyimli ekibiyle birlikte ortak projeler üretiyor. Antakya da düzenlediğimiz, Antakya Uluslararası Film FestivaliArtAntAkyA  International Contemporary Art Show ve Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali, de Fotofilm sanat merkezinin deneyimli ekibiyle birlikte sürdürüyoruz. Festivaller Kültür Turizm Bakanlığı, Sinema Genel müdürlüğü ve Yerel Belediyelerin katkılarıyla her geçen yıl zenginleşen içeriğiyle yolculuğunu sürdürüyor.