Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali 15 Haziran’da başlıyor

Antakya Belediyesi ve Ansam Kültür Derneği iş birliği ile düzenlenen ve 15 – 22 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek “Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali” Uluslararası karma sergi, Resim Çalıştayı, Karakalem Çalıştayı, Karikatür Çalıştayı ve imza – söyleşiler etkinlikleri ile Antakya El Sanatları Müzesi, Saray cad. ile Fevziçakmak ilk öğretim okulunda halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.

Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nde Ödüller açıklandı

Tamer Levent Tiyatro, Faruk Cimok Resim, Çerkes Karadağ Fotograf, Cihat Aşkın Müzik, Cem Kalender Edebiyat, Selmani Baki Kocaispir Genç Sanatçı ödülü ve Sabit Kemal Bayıldıran ise Orontes Sanat Emek Ödülü’nün sahibi oldu.

Antakya tarihinin getirdiği sorumlulukla modern Türkiye’nin çağdaş yüzü olmasının yanı sıra sanat, kültür, turizm, ticaret ve sanayi kenti olarak da gelişmesini hızla sürdürmektedir.

İşte bu nedenle yüzyıllar içinde farklı etnik kökenlere ait sanat ile yoğrulan bu topraklarda 15 Haziran 2022 de başlayacak Orontes 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali ve Resim, Karakalem ve Karikatür Çalıştayları: 5 ülkeden 80 sanatçının katılımıyla gerçekleşecektir.

Antakya Belediyesi ve Ansam Kültür Derneği iş birliği ile Koordinatörlüğü Mehmet Oflazoğlu,  Küratörlüğünü Fatma Elvin Öztürk, Karakalem Çalıştay küratörü

Selmani Baki Kocaispir, Karikatür Çalıştay küratörü İlker Mansuroğlu ve Edebiyat Etkinlik Direktörü İsmail Cem Doğru’nun gerçekleştirdiği Orontes 7. Çağdaş Sanat Festivali, kültürlerin Sanat ile bütünleşmesini sağlamak ve Antakya’nın dünyaya yayılan ününü pekiştirerek birbirlerinden değerli Sanatçılarının gözünden Antakya’yı yansıtmayı amaçlamaktadır.

Sosyal Hesaplarınızda Paylaşın !