Ansam Kültür Derneği ve Artantakya tarafından düzenlenen anma sergisi, 6 Şubat depreminde kaybettiklerinizi anmak ve Sanatın iyileştirici gücünü kullanarak Antakya da depremi yaşayan halkımıza sanatın iyileştirici gücüyle şifa olmak için eserleriyle birlikte yıkıntıların arasında sergi açtılar.

Küratörlüğünü Fatma Elvin Öztürk’ün üstlendiği sergide: Burak Genç, Durdunaz Günaydın, Edip Bağdatlı, Elmas Yiğit, Emel Genç, Emel Temizkan, Enes Günay, Esra Sönmez, Evrim Erbek Reşitoğlu, Fikret Yalın, Gizem Sanli, Gülleman Erdal, İlker Mansuroğlu, Manolya Keşre, Mehmet Oflazoglu, Necla Daloğlu, Nihal Gures, Perihan Capar, Rukiye Peyzo, Selva Pekmezci, Selvane Asker Bakımcı, Semire Erdem, Sema Çağlak, Senem Eminoğlu, Serpil Sultanoğlu, Süleyman Gülbol, Turgay Çakmak, Yusuf Yeniocak ve Zeynep & Naim Gülbol katılım sağladı.

Hatay’da 6 Şubat depremlerinin birinci yılında, sanatçılar yıkıntılar arasında eserlerini sergiledi. Etkinlikte, sanatçıların farklı tekniklerle yaptığı tablolar yer aldı. Saray Caddesi’nde bir araya gelen sanatçılar, depremin birinci yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, sanatçıların farklı tekniklerle yaptığı tablolar yer aldı.

Sergi Koordinatörü ve katılımcısı Mehmet Oflazoğlu, gazetecilere, sanatın iyileştirici gücüyle kayıplarını anmak istediklerini söyledi.

 

Sanatçı Edip Bağdatlı da Antakyalıların güçlü insanlar olduğunu belirtti. İnsanların birbirlerine sanatla sarılması gerektiğini aktaran Bağdatlı, “Hala içimizde umut var. Biz sergimizle bu umudu pekiştirmek istedik. Antakya kendi küllerinden doğan bir şehirdir. Bu şehir yedi kez yerle bir olmasına rağmen ayağa kalkmasını bildi. Bugün de ayağa kalkacağız Allah’ın izniyle.” diye konuştu.

Yakma resim sanatçısı Naim Gülbol ise karma sergiye 3 tabloyla katıldığını dile getirdi.

Sosyal Hesaplarınızda Paylaşın !